Skip to main content

ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, kurumsal müşterilere odaklanan “ChatGPT Enterprise” adlı yeni abonelik paketini duyurdu.

OpenAI, büyük şirketler tarafından kullanılmak üzere tasarlanan üretken yapay zekâ sohbet robotunun yeni kurumsal versiyonu ChatGPT Enterprise’ı tanıttı.

OpenAI, blog yazısında ChatGPT Enterprise’ın daha iyi güvenlik ve gizlilik, GPT-4’e sınırsız yüksek hızlı erişim, şirketlerin bilgileri çok daha hızlı anlaması için daha güçlü veri analizi ve ChatGPT’ye daha karmaşık sorular sorma yeteneği sunduğunu söyledi.

Yapılan açıklamalara göre; ChatGPT Enterprise, müşterilerin kendi veritabanlarını kullanarak geliştirilmeyecek. Ayrıca yeni abonelik paketinin SOC 2 ile uyumlu olduğunu ve kurumsal sohbetleri şifrelediğini de belirtelim.

OpenAI’ın açıklamasına göre, halihazırda ChatGPT müşterisi olan kurumsal müşteriler, ChatGPT’ye erişim için mevcut seçeneklerle kalmayı seçebilecek, yeni özelliklere erişmek için ise ChatGPT Enterprise aboneliğine geçebilecek. Ayrıca bir şirket, ChatGPT’yi kendi ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirebilecek. Daha küçük ekipler için ChatGPT Enterprise fiyatlandırma seçenekleri de sunacağını söyleyen OpenAI, önümüzdeki birkaç hafta içinde mümkün olduğu kadar çok işletmeyi bünyesine katacağını ifade etti. Şirket ürünün, ChatGPT için ilk kurumsal odaklı ürün olduğunu; ChatGPT ve ChatGPT Plus’tan ayrı olduğunu da açıkladı.

ChatGPT Enterprise, müşteriye özel fiyatlandırılacağı için OpenAI tarafından herhangi bir fiyat açıklaması yapılmadı. Şirket, ChatGPT Enterprise ile ilgilenen işletmelerin OpenAI ile iletişime geçmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: OpenAI releases enterprise-grade version of ChatGPT – The Verge