Skip to main content

10-13 Ocak  tarihlerinde Las Vegas’da gerçekleşecek olan CES 2012 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, OnStar’ın teknolojik arabalarını da katılımcılar için sergiliyor olucak. Geçen seneki CES 2011 fuarında Verizon ile yaptığı ortaklıkla ilgili…

10-13 Ocak  tarihlerinde Las Vegas’da gerçekleşecek olan CES 2012 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, OnStar’ın teknolojik arabalarını da katılımcılar için sergiliyor olucak.

Geçen seneki CES 2011 fuarında Verizon ile yaptığı ortaklıkla ilgili ipucular veren OnStar firması, YouTube, Wikipedia ve Skype gibi donanımlarn araçlarında kullanılacağına dair öngörülere yol açmıştı. Söylentilerin ardından OnStar, bu yıl gerçekleşen fuarda bahsi geçilen teknoloji donanımlı arabalarını sergiliyor olacak.  Arka koltukta oturan yolcular arabanın tüm video veya telekonferans sistemlerinden istediği zaman faydalanabilecekken, sürücüler bu teknolojilerden sadece araba haraketsiz olduğu zamanlarda kullanabilecek. Bu şekilde, araba kullananların kaza yapma tehlikelerine karşı önlem alınmış olacak.

Bu teknoloji donanımlı arabaların Volt ve Cadillac modellerinde görülmesi beklenirken, diğer detayların fuarın kendisinde açıklanacağı bildirildi.

Haber/görsel kaynak: engadget.com