Skip to main content

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik’in hasta sayısı 2021 Ocak ayı itibarıyla bir milyona yaklaştı.

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı, 2021 Ocak ayı itibarıyla 1 milyona yaklaştı.

2016 yılında kliniklerin ve doktorların, hasta takiplerini yapabilecekleri, medikal bilgileri kayıt altına alabilecekleri ve klinik yönetimi yapabilecekleri bir SaaS platformu olarak sağlık sektörüne giriş yapan Bulutklinik, genişleyen doktor havuzu ile birlikte hastalara da tüm branşlarda hizmet vermeye başladı.

Özellikle pandemi döneminin başlaması ile hastaların mevcut tedavi planları hakkında ikincil görüş alabildikleri, sağlık sorunlarını kolaylıkla danışabildikleri sağlık platformuna ilgi önemli ölçüde arttı. Salgın riski ve sokağa çıkma yasakları ile sağlık hizmetlerine erişimi kısıtlanan hastaların alternatif arayışına girmesi ile 2021 Ocak ayı itibariyle 1 milyona yakın hastaya hizmet verildi. Bulutklinik platformunda bu süreçte ayrıca 150 binden fazla elektronik reçete yazıldı.

Bulutklinik Kurucu Ortağı Ali Hulusi Ölmez, “2016 yılında kurmuş olduğumuz Bulutklinik; hekim, kurum ve hasta portföyünü 2020 yılında büyük oranda arttırarark klasik anlamda sunulan sağlık hizmetine ciddi bir alternatif olabileceğini gösterdi. 2021 yılında yeni iş birliklerimiz ile katlanarak büyüyeceğiz. Ayrıca platformlarımızı güncelleyerek hastalarımıza verdiğimiz hizmeti sürekli iyileştiriyoruz. Amacımız büyük doktor havuzumuz sayesinde insanların sağlıkları hakkında ilk başvuru noktası haline gelmek.”