Skip to main content

PayPal, ABD’deki kullanıcılarının Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin ile ödeme yapmasına olanak tanıyacak. Detaylar haberimizde…

Ödeme devi PayPal‘dan yeni bir kripto para hamlesi geldi. Dünya genelinde milyonlarca işletmede kullanılan PayPal, ABD’li müşterilerinin, ellerindeki kripto varlıklarını küresel çevrimiçi işletmelerde harcamalarına olanak tanıyacak. Resmi açıklamanın bugün içerisinde yapılması bekleniyor. Reuters’ın haberine göre ABD’deki PayPal kullanıcıları, Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin ile ödeme yapabilecek.

PayPal’in bu hamlesiyle kripto para kullanımının ciddi şekilde yaygınlaştırması bekleniyor. PayPal ödeme sistemine sahip dünya üzerindeki 29 milyon işletmenin tamamında önümüzdeki aylarda geçerli olacak. PayPal kullanıcıları, Ekim 2020’den beri kripto para alıp satabiliyorlar. Uygulamadan alınan kripto paralar, artık ABD’deki ödeme noktalarında da kullanılabilecek.

Bugün gelen Paypal haberiyle 59 bin dolar sınırını aşan Bitcoin, 20 Mart’tan sonraki en yüksek seviyede bulunuyor. Kripto para piyasaları gün içerisinde genel olarak yükselirken Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi gün içerisinde neredeyse yüzde 2 artış kaydetti.

“Kredi veya banka kartı gibi”

PayPal yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Dan Schulman, Reuters’e yaptığı özel açıklamada resmi duyurunun kısa süre içinde yapılacağı bilgisini vererek şu ifadeleri kullandı, “Artık PayPal cüzdanınızdaki kripto paraları, bir kredi kartı ya da banka kartı gibi sorunsuz kullanabileceksiniz. ”