Skip to main content

Facebook, sanal gerçeklik televizyonu Oculus TV’yi yayına aldığını duyurdu. Oculus TV ile hazırlanan videolar sanal gerçeklikte Oculus Go VR başlığı ile izlenebilecek.

Geçtiğimiz ay düzenlenen F8 konferansında duyurulan sanal gerçeklik platformu Oculus’un yeni ürünü Oculus TV, kullanıma sunuldu.  Videoları sanal gerçekliğe aktaran uygulama Oculus Go VR başlığı ile kullanılabilecek. Oculus’un yaşattığı deneyiminin 180 inçlik bir TV ekranına eşdeğer olduğu belirtiliyor.

Uygulama üzerinden Showtime ve Pluto TV gibi ücretsiz abonelik sağlayan platformlar da izlenebiliyor. Bununla birlikte Facebook’un video konusundaki en büyük rakibi YouTube’a platformda yer verilmemiş. Bu yayınların en büyük avantajı ise taşınabilir olması. Oculus Go üzerinden izlenen yayınlar istenilen her yerden izlenebilecek.

Sanal gerçeklikte televizyon izleme deneyimini yaygınlaştırmak isteyen Oculus, daha fazla televizyon kanalını buraya dahil etmek için çalışıyor. Facebook’un yeni Oculus TV hamlesi, süregelen dijital yayıncılık rekabetini yeni bir noktaya taşıyacağını söyleyebiliriz.