Skip to main content

Obama çifti bir prodüksiyon şirketi kurdu ve Netflix’e içerik üretecek. Programların önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın Netflix’e program yapacağı açıklandı. Netflix’in sitesinde yer alan açıklamaya göre, Obama çifti Higher Ground Productions adında bir yapım şirketi kurdu ve bu şirketle Netflix’e içerik üretecek. Obama çiftinin Netflix için yapımcılığını üstlendiği içerik türleri arasında senaryolu ve senaryosu olmayan diziler, belgeseller ve uzun metrajlı filmler yer alacak.

Obama çiftinin değerlendirmesi

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Barack  Obama, “Kamu hizmetimiz süresince toplumun her kesiminden büyüleyici insanlarla tanıştık ve onların deneyimlerini daha geniş bir kitleye ilettik. Michelle ve ben, yetenekli, ilham veren ve yaratıcı seslerin hikâyelerini bütün dünyayla paylaşmayı umuyoruz” dedi. Michelle Obama ise “Barack ve ben, her zaman, hikâye anlatımının gücüne ve bizi dünya hakkında farklı düşündürmesine inandık” değerlendirmesini yaptı.

Programlar önümüzdeki yıl başlayacak

Diğer bir açıklama da Netflix’ten geldi. Netflix İçeriklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ted Sarandos ise Obama çiftinin dünyanın önde gelen kamuda görev yapmış saygın isimler arasında yer aldıklarını aktararak, kendilerinin toplum için fark yaratacak isimleri ortaya çıkarmakta önemli konuma sahip olduklarını vurguladı.

Obama çiftinin Netflix’te programlarının ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Fakat adının açıklanmasını istenmeyen kaynakların CNN’e verdiği bilgiye göre, çiftin programlarının en erken 2019’da başlayacağı ifade edildi. Aynı kaynaklar anlaşmanın finansal koşullarına ilişkin bilgi vermekten kaçındı.