Skip to main content

CNN’de yayınlanan habere göre Samsung’un şimdi de Amerika’da patlayan çamaşır makineleriyle başı dertte

Samsung’un başına dert açan telefonu Galaxy Note 7 ile ilgili değişim programlarıyla uğraşırken şimdi de çamaşır makineleriyle başı dertte.

Galaxy Note 7’lerin bataryalarındaki sorun nedeniyle patlamasının ardından birçok havacılık şirketini harekete geçirmişti. Konuyla ilgili ülkemizde de Türk Hava Yolları, sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile yolcularını, Note 7 telefonlarını seyahat süresince kapalı tutması, şarj etmemeleri ve bagaj altına verilmemesi konusunda uyardı.

samsung

CNN’deki habere göre, Note 7 krizinin ardından şimdi de bazı Samsung çamaşır makinesi kullanıcıları internette şikayetlerini paylaşmaya başladı. Makine çalışırken patlama sesi duyulduğunu söyleyen kullanıcılar, bunun sonucunda hem makinenin zarar gördüğünü hem de çevreye zarar verdiğini belirtiyor. Samsung, konuyla ilgili açıklamasında sorunu doğrulayarak, Mart 2011 ve Nisan 2016 tarihleri arasında üretilen üstten yüklemeli makinelerde bu sorunun yaşandığını belirtti. Samsung’un konuyla ilgili açıklama yaptığı ve seri numarası sorgulaması yapılabilen sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.  Samsung çamaşır makineleriyle ilgili sorun yaşandığı takdirde Samsung ile iletişime geçmek gerekiyor.