İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 17.06.2015 - 17:27

Nokia’nın eski CEO’su Stephen Elop, Microsoft’tan ayrılıyor

Nokia'nın eski CEO'su Microsoft'tan ayrılma kararı aldı

Nokia’nın Microsoft’a satılmasından bir yıl sonra Nokia’nın eski CEO’su Setephen Elop, teknoloji şirketinden ayrılıyor. Ayrılma nedeni de şirket içinde gidilen yeniden yapılandırma.

Elop, anlaşmanın bir parçası olarak; Microsoft’ta Cihazlar ve Servislerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini üstleniyordu.

Microsoft’un CEO’su şirket içinde yaşanan ayrılığı, e-posta aracılığıyla tüm çalışanlarıyla paylaştı.

Microsoft’ta ayrılık rüzgarı

Elop’un yanında şirkette önemli isimlerden biri daha ayrılıyor. Eylül ayında Microsoft’la bağını koparacak Mark Penn, Microsoft’un hakkında bir hayli konuşulan Scroogled kampanyasının arkasındaki kilit isimdi.

Elop ve Penn’in yanısıra Microsoft yöneticilerinden Kirill Tatarinov ve Eric Rudder da yapılandırma sürecinde ayrılacak isimlerden. Tatarinov, Microsoft’un iş çözümleri grubunun başındaki isim olup, Ruder de şirketin üst düzey stratejilerinden sorumluydu.

Microsoft’un yeniden yapılandırılma sürecinde Windows’un başındaki isim Terry Myerson’a daha fazla sorumluluk verilecek. Myerson, “Windows ve Cihazlar Grubu” adındaki yeni ekibin başına geçecek. Myerson’un Microsoft cihazları ve Windows yazılımına odaklı çalışması bekleniyor.