Skip to main content

HMD Global, Nokia 8’de Android 8.0 Oreo kullanılacağını duyurdu.

Yaklaşık iki hafta önce test sürecini sonlandıran Nokia’nın yeni modeli Nokia 8, Andoroid Oreo ile buluşuyor. Nokia 8 telefonlar, Android Oreo ile otomatik olarak güncellenecek. Android Oreo, yakın zamanda diğer Nokia akıllı telefonları için de gelecek.

Oreo ile Nokia 8’e gelen yenilikler şöyle; 

-Resim İçinde Resim modu, aynı anda birden çok işi yapma şansı sunarken Nokia 8’in işlem gücü de uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Arkadaşlarınız ile iletişimdeyken bir YouTube klibi izleyebilir veya Amazon’dan sipariş verirken banka hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Nokia 8 üzerinde hiçbir gereksiz uygulama önceden yüklü olarak bulunmuyor. Android Instant Apps ile yazılım daha düzenli hale getirebiliyor.

-Akıllı yazılım, Nokia 8’in daha da hızlı şarj olmasına izin vererek içerikleri hızlı yaratmanızı ve zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Nokia akıllı telefonlara has Dual-Sight modu, sosyal medyadaki olaylara tepkinizi gerçek zamanlı olarak hem ön hem arka kamerayı aynı anda kullanıp aktarabiliyor.

-Android Oreo akıllı özellikleri, en az kullandığınız uygulamalardaki arka plan hareketini sınırlandırarak pil ömrünü maksimuma çıkarıyor ve Nokia 8’in siz harekete hazır olduğunuzda hazır olmasını sağlıyor.

-Android 8.0 Oreo üzerindeki 60’dan fazla yepyeni ve tamamen sıfırdan tasarlanmış emoji seti sayesinde kendilerini daha iyi anlatabiliyor.