Skip to main content

Yeni Nissan Juke’un Türkiye lansmanı Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşti.

İlk kez 2010 yılında piyasaya sürülen ve Türkiye’de 37 binin üzerinde satış rakamına ulaşan Nissan Juke, yeni görümüyle Mandarin Oriental Bosphorus’ta düzenlenen lansmanda görücüye çıktı.

Asilik temasının damga vurduğu lansmanda katılımcılar araçla ilgili olarak bilgilendirilirken, araç ikonik sarı rengi ve donanım seçenekleriyle dikkat çekti.

Nissan Türkiye Genel Müdürü ve Avrupa Bağımsız Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Charbel Abi Ghanem

Nissan Türkiye Genel Müdürü ve Avrupa Bağımsız Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Charbel Abi Ghanem

Etkinliğin ilk kısmında bir konuşma yapan Nissan Türkiye Genel Müdürü ve Avrupa Bağımsız Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Charbel Abi Ghanem, Nissan’ın müşterilerin ihtiyaçlarının yanı sıra çevresel ve toplumsal süreçleri de dikkate alarak hazırladığı Nissan Ambition 2030 planı doğrultusunda çalıştığını; bu yolda orta ve orta-uzun vadede atılacak adımlarla elektrikli araç geçişini sağlamayı hedeflediklerini ve kârlı büyüme sağlamak istediklerini paylaştı.

Ghanem, yeni Nissan Juke ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “Türkiye’de sevilen ve talep gören gerçek bir şehir SUV’si olarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan Juke artık bu yeni makyajla birlikte gelen özellikleri sayesinde renkli dünyasında çok daha premium ve çok daha konforlu olacak. Biz aracımızdan ve dikkat çekici ruhundan eminiz. Sınırların dışına çıkmayı hedefleyen yeni ruhuyla tasarım ve konforun kusursuz birleşimini gelişmiş güvenlik teknolojileri ile standart olarak sunarak B-SUV sınıfında kuralları yeniden belirleyecek.”

Tekna, Platinum, N-Design, N-Sport ve Platinum Premium olmak üzere beş farklı donanım paketi ile gelen yeni Nissan Juke, 115 PS güç ve 200 Nm maksimum tork üreten 1.0 DIG-T (direkt enjeksiyonlu benzinli motor) motor ile satışa sunulacak. Araç ayrıca, 7 ileri çift kavramalı (DCT) şanzıman içerecek.

11 farklı tek renk ve 13 farklı çift renk seçeneği ile satışa sunulacak olan araç, 12.3 inçlik bir dokunmatik multimedya ekranına ve yine 12.3 inçlik dijital gösterge ekranına sahip. Kablosuz şarj ünitesine de yer verilen araçta kablosuz Apple Car Play ve Android Auto da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Akıllı Şerit Takip Asistanı’nın standart olarak sunulduğu araçlar, Akıllı ve Önsezili Çarpışma Önleme Sistemi, Sürücü Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Hız Asistanı, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Otomatik Uzun Far Asistanı tüm donanım seviyelerinde standart olarak mevcutken; Akıllı Kör Nokta Önleme Sistemi, Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ve ProPILOT Asistanı özelliklerini de farklı donanım seviyelerinde bünyelerinde barındırıyor. Nissan, sürücü ve yolcu güvenliğini sağlamak için oluşturduğu şirketin Genel Güvenlik Yönetmeliği’ne tabi özelliklerin tümünün araçlarda standart olarak sürücülere ve yolculara sunulduğunun da altını çiziyor.