Skip to main content

Nexum, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sosyal medyaya taşıyor   Site tasarımı ve teknolojik danışmanlık hizmeti veren Nexum kadınlara uygulanan şiddete, eşitsiz iş ve yaşam koşullarına dikkat çekmek amacıyla Twitter…
Nexum, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sosyal medyaya taşıyor
 
Site tasarımı ve teknolojik danışmanlık hizmeti veren Nexum kadınlara uygulanan şiddete, eşitsiz iş ve yaşam koşullarına dikkat çekmek amacıyla Twitter için özel bir uygulama hazırladı.
#8martsonsuztweet hashtag’i ile atılan her tweetin bir zincir gibi birbirine eklenerek büyüdüğü bu uygulamada sosyal medya aracılığıyla kadın haklarının ve sorunlarının daha çok, daha yüksek sesle duyurulmasına destek olunması amaçlanıyor.

Nexum Yönetici Ortağı Filiz Behrendt, bu uygulamayı sosyal medyanın gücünü sosyal yaraların kapanması için kullanma fikrinden hareketle geliştirdiklerini belirtti. Behrendt, 21’inci yüzyılda insanlığın kat ettiği gelişmişlik göstergelerini gölgede bırakan kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla sadece insana saygıyı ön plana alarak sonsuzluğa uzanan bir tweet zinciri oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.
Sonsuzluğa uzanan tweet zincirini şuradan görüntüleyebilirsiniz.