Skip to main content

Netflix, The Frankfurter Buchmesse’te, yazar Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitabının haklarını aldığını duyurdu.

Netflix, Almanya’nın en büyük kitap fuarlarından biri olan The Frankfurter Buchmesse’te, yazar Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitabının haklarını aldığını duyurdu.

Hakan: Muhafız, Atiye ve Aşk 101’in ardından Netflix, Türkiye’de bir projeye daha imza atarak, Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitabından yola çıkarak bir dizi çekecek. Çekilecek orijinal dizinin prodüksiyon ve zamanlama detayları ile henüz bir bilgi paylaşılmadığını belirtelim.

Elif Şafak imzalı “Aşk” kitabı 2011’de yayımlanması üzerine sadece Türkiye’de 850.000’den fazla kopya satış rakamına ulaşmasının ardından 37 dile çevrildi. Bu bağlamda, The Royal Society of Literature üyesi olan Şafak çağdaş edebiyatın en ünlü isimleri arasında yerini aldı. Bu kitapta okur hikaye içinde hikaye keşfederek Şafak’ın derin hayal dünyasına bir adım atıyor. Yedi yüzyıla yayılan ve tamamen iki farklı kültür üzerinden birbirine ayna tutan bu iki paralel hikayede okur 13. yüzyılın en önemli şair ve mutasavvıfı Mevlânâ Celâleddin Rûmî, Sufizm ve evrensel düzeyde bir aşk arama üzerine derin bir keşfe çıkıyor.