Skip to main content

Çevrim içi dizi ve film yayıncısı Netflix, sevilen dizi ‘House of Cards’ı altıncı sezon itibarıyla sonlandırma kararı aldı.

Başrolünde Kevin Spacey‘nin oynadığı, ABD siyasetinde dönen entrikaları konu alan Netflix dizisi House of Cards’ın önümüzdeki sezonun ardından bitirileceği açıklandı.

Dizinin takipçilerini üzen haberin, aktör Anthony Rapp‘in henüz 14 yaşındayken Kevin Spacey tarafından taciz edildiğini dile getirmesinin ardından gelmesi dikkat çekti. Netflix ise, diziyle ilgili kararın bu haberle ilgili olmadığını, aylar önce alındığını belirtti.

‘Star Trek: Discovery’ dizisinde rol alan Anthony Rapp, Spacey’nin kendisini 14 yaşındayken ‘baştan çıkarmaya çalıştığını’ söylemiş ve ünlü aktörün bir partide sarhoş olduktan sonra kendisini bir yatak odasına götürmeye çalıştığını, ancak olayın daha ileri gidilmeden sonlandığını ifade etmişti.

Bu suçlama üzerine Kevin Spacey bir açıklama yaparak, 30 yıl önce gerçekleştiği öne sürülen bu olayı gerçekten hatırlamadığını, eğer Rapp’in söyledikleri doğruysa, alkol etkisiyle yapılmış bu uygunsuz hareket nedeniyle kendisine en içten özrü borçlu olduğunu belirtmişti.

2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve Emmy dahil birçok ödül alan Netflix dizisi House of Cards‘ta Kevin Spacey, Frank Underwood adlı ABD’li siyasetçiyi canlandırıyor. Dizide başrolü paylaştığı Robin Wright ise Underwood’un eşini oynuyor.