Skip to main content

Türkiye’den çekilme iddiaları bir süredir konuşulan Netflix’ten açıklama geldi. Detaylar haberimizde…

Dünyada 190’dan fazla ülkede 167 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmlerini sunan Netflix‘in Türkiye piyasasından çekileceğine dair iddialar şüphesiz bir süredir gündemi en çok meşgul eden haberler arasında. Sosyal medyada gündemden düşmeyen konu Netflix tarafından atılmış gibi gösterilen bir tweet ile alevlendi. Mesajda, Netflix’den gönderilmiş gibi Türkiye’den çekildiğine dair sahte bir paylaşım yapıldı.

Paylaşımda, “Sevgili dostlar, maalesef ki bu bir veda tweetidir. Yaşanılan bazı problemlerden Netflix yönetimi TR altyapısını kapatma kararı aldı. 1 Ağustos 2020’den itibaren yollarımızı ayırmak durumundayız. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

AK Parti’den  Netflix açıklaması 

AK Parti yönetimi, merak edilen Netflix açıklaması için bir paylaşım yaptı. K Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yaptığı açıklamada “Netflix Türkiye ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığıyla görüştü, ne de resmi olarak İletişim Başkanlığı ile görüştü.” dedi. Bunun devamında da “Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler.” açıklamasında bulundu.

 
Netflix, Türkiye’den çekilme iddialarına ilişkin açıklama yaptı

Netflix’in Türkiye’den çekilme iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, böyle bir durum söz konusu değil. Netflix’den gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”