Skip to main content

Netflix, yaptığı açıklamada iPhone üzerinden AirPlay desteğini sonlandıracağını açıkladı. Peki bu ne anlama geliyor? Detaylar haberimizde… 

Ülkemizde son dönemde Türk dizileriyle de popüleritesini artıran Netfix, iOS ekosisteminde kullanıcılarını üzecek bir değişiklik yaptı. Şirket, yaptığı açıklamada iPhone üzerinden AirPlay desteğini sonlandıracağını açıkladı. Peki iPhone kullanıcıları bundan nasıl etkilenecek?

Netflix’in iPhone sahiplerini yakından ilgilendiren bu kararıyla kullanıcılar AirPlay desteği alamayacak. Kullanıcılar bu gelişmeden önce, AirPlay özelliğini kullanarak telefon ekranındaki Netflix yapımını doğrudan Apple TV aracılığıyla televizyona yansıtabiliyordu.

Netflix’ten konuyla ilgili yapılan resmi açıklama ise şöyle:

“Üyelerimizin kullandıkları cihazlarda harika bir Netflix deneyimi yaşadıklarından emin olmak istiyoruz. AirPlay’in üçüncü parti cihazlara açılmasıyla birlikte, cihazlar arasındaki ayrımı yapmamızın herhangi bir yolu kalmadı.

Bu sebeple, izleme kalite standardını korumak için Netflix’in AirPlay desteğini devam ettirmeme kararı aldık. Üyeler, Apple TV’ler veya diğer cihazlardaki uygulamalardan erişime devam edebilirler.”

Apple’ın AirPlay’i üçüncü parti TV’lere açmasıyla birlikte büyüyen ekosistem nedeniyle, Netflix’in böylesi bir karar aldığı düşünülüyor.