Skip to main content

İnternet televizyonu Netflix’in yeni fiyatları belli oldu.

İnternet televizyonu Netflix, 5 Ekim’den geçerli olmak üzere fiyatlarına zam yaptığını açıkladı. Yeni tarifeye göre, standart paketi 9,99 dolardan 10,99 dolara yükseltildi. Yani, yüzde 10’luk bir fiyat artışı var. Standart paketin Netflix’in en çok kullanılan paketi olduğunu belirtelim. Bu pakette aboneler HD kalitesinde yayını 2 ekranda seyredebiliyor. Netflix premium paketinin fiyatı ise yüzde 17 artışla 14 dolar olarak aktardı. Bu pakette 4 ekranda UHD kalitesinde yayın alınabiliyor. Netflix’in 7,99 dolarlık temel paketinin fiyatında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Zammın gerekçesinin  Netflix’in içerik üretiminde artan maliyeti karşılamak olduğu ifade ediliyor.

Netflix’in Türkiye fiyatları

Zamlı fiyatların Türkiye’ye yansıması da belli oldu. Buna göre, ülkemizde standart paketin fiyatı 27,99 TL oldu. Özel paketin fiyatı ise 39,99 TL olarak paylaşıldı. Temel paketin fiyatı da 15,99 TL seviyesinde. Netflix’in sitesinde verilen bilgiye göre, zamlı fiyatlar 5 Kasım’dan itibaren geçerli olacak.

Netflix’in 2017 itibariyle dünyada 104 milyon abonesi bulunuyor. Firma bu yılın üçüncü çeyreğine ait verileri 16 Ekim’de yayımlayacak.

[Güncelleme]

Bu sabah yayımladığımız Netflix haberine ilişkin Netflix’ten açıklama geldi.

Açıklamayı aynen paylaşıyoruz:

“Netflix ödeme planları, platforma eklenen özel içeriklerin sayısı arttıkça, yeni ürün özellikleri eklendikçe ve üyelerin içerikleri çok daha hızlı bir şekilde bulabilmesi için genel Netflix deneyiminde iyileştirmeler yapıldıkça dönem dönem güncellenebiliyor. 5 Ekim itibariyle ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde fiyat artışı yapıldı ancak Türkiye’de herhangi bir artış planlanmıyor.”