Skip to main content

LG’nin dünyanın en büyük internet TV ağı Neftlix ile yaptığı yeni küresel ortaklık sayesinde kullanıcılar, dev bir içerik arşivine ulaşabilecek

LG ve Netflix, dünya çapında bir ortaklık anlaşması başlattıklarını duyurdu. Netflix’in internet üzerinden yaptığı, isteğe bağlı TV yayını faaliyetlerinin büyümesine yardımcı olacak olan bu ortaklık, Amerika, Batı Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya’da daha şimdiden uygulanmaya başlandı. Bu ortaklık sonucu oluşan büyüme, orijinal 4K HDR dizileri de kapsayan, yüksek kaliteli içeriğe sahip, çok geniş çaplı bir arşivi Asya, Orta Doğu ve Avrupa piyasasına ulaştırabilecek. LG, üstün görüntü kalitesi ve performansı, Smart TV sektörüne yaptığı katkılar ve Netflix ile olan görüş benzerlikleri nedeniyle bu ortaklığın birincil ismi olarak seçildi. Netflix’in yapacağı tanıtım ile birlikte, LG ve Netflix, ön ödemeli Netflix servislerine erişim için de güçlerini birleştirecek.

Netflix’in beğeniyle izlenen dizileri, Daredevil, Orange is the New Black ve Sense8’in yanı sıra, şirket dünya çapındaki üyelerine bir HDR dizi olan Marco Polo’yu da ulaştırmayı planlıyor.