Skip to main content

Çocukları platforma çekmeye çalışan Netflix, TikTok’tan ilham almış gibi görünüyor.

Çocuklara ulaşmak isteyen Netflix, uygulamalarına ‘Kids Clips’ adı verilen bir modül ekleyerek TikTok tarzı kısa videolar göstermeye başlayacak. Öncelikle iOS uygulamasında yer alacak olan bu alan, Netflix’in geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu Fast Laughs adlı TikTok tarzı kısa komedi videolarının olduğu alan üzerinden oluşturulacak.

Fast Laughs kısmında yer alan videolar dikey formatta izleyicilere sunulurken, Kids Clips adı verilen videolar yatay olarak izlenecek ve tüm ekranı kaplayacak şekilde hazırlanacaklar. Netflix her gün uygulamaya yeni videolar eklemeyi ve çocukların günün herhangi bir vaktinde 10 ila 20 video izleyebilmelerine izin vermeyi planlıyor.

Netflix, her iki servisi ile uygulamaları kullanan insanların kararsızlıklarını gidermeyi planlıyor. Şirket, Ekim ayında Play Something adlı bir özelliği kullanıma sunarak, izleyicilerin daha önce yaptıkları seçimlere göre kararsızlıklarının dağılması için içerik sunmaya başlamıştı.

Netflix Kids Clips’in henüz test aşamasında olduğunu ve tüm kullanıcılara açılmadığını söylerken, bu özelliğin şimdilik ABD, Kanada, Avusturalya, İrlanda ve Latin Amerika pazarlarında kullanıma sunulacağını biliniyor.

Kaynak: Netflix is bringing a TikTok-style feed of short ‘Kids Clips’ to its app – Engadget