Skip to main content

Netflix’in orijinalleri arasına eklediği ikinci Türk dizisi Atiye’nin yayın tarihi belli oldu.

Netflix Türkiye, sosyal medyada yaptığı paylaşımla Atiye‘nin yayın tarihini duyurdu. 27 Aralık‘ta Netflix izleyicileriyle buluşacak ikinci Türk orijinal dizisi Atiye’nin, genç ve güzel bir ressam kadının sürükleyici ve mistik hikayesini konu aldığını belirtelim.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Atiye. 27 Aralık. Sadece Netflix’te.

Netflix Türkiye (@netflixturkiye)’in paylaştığı bir gönderi ()


Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek çekilen dizinin başrolünde Beren Saat’in olduğu Atiye’nin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

İstanbul’da başlayan çekimlerin, başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edileceğini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen projenin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.