Skip to main content

LG ve Netflix, dünya çapında bir ortaklığa imza attı. Detaylar haberimizde…

Netflix, geçtiğimiz günlerdeki CES 2016’da market ağını genişleteceğini duyurarak ülkemizde de resmi olarak hizmet vermeye başlamıştı. Netflix müşteri kitlesini arttırmak için LG ile dev bir ortaklığa imza attı.

Netflix tarafından yapılan açıklamada; LG ile önemli bir anlaşma yapıldığı ve anlaşma çerçevesinde LG’nin yeni akıllı televizyonlarında Netflix’in kurulu olarak geleceği belirtildi. Bu ortaklık sonucu oluşan büyüme, orijinal 4K HDR dizileri de kapsayan, yüksek kaliteli içeriğe sahip, çok geniş çaplı bir arşivi Asya, Orta Doğu ve Avrupa piyasasına ulaştırabilecek.

LG Electronics Ev Eğlence Sistemleri Başkanı ve CEO’su Brian Kwon ise konuyla ilgili, “Dünyanın en popüler içerik sağlayıcısı Netflix’in küresel iş ortağı olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız. LG olarak küresel çaptaki tüm kullanıcılara mükemmel birer 4K ve HDR tecrübesi yaşatabilmek için ses ve görüntü sistemleri alanındaki kararlılığımızı sürdüreceğiz. Bu gibi son teknoloji inovasyonları ürünlerimize ekledikçe LG olarak küresel üst seviye TV pazarındaki liderliğimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.