FİLM

Erdem Akın Temel | 08.07.2022 - 12:36

Netflix ile anlaşan Johnny Depp, sinemaya geri dönüyor

Eski eşi Amber Heard'e açtığı karalama davası sonrası sinemaya ne zaman ve hangi proje ile döneceği merak edilen Johnny Depp’in Netflix için Fransa Kralı XV. Louis’yi canlandıracağı açıklandı.

Eski eşi Amber Heard’e açtığı karalama davası ile gündemi uzunca bir süre meşgul eden ünlü oyuncu Johnny Depp’in sinemaya dönüp dönmeyeceği, dönerse hangi proje ile döneceği merak ediliyordu. Bloomberg’in haberine göre, Depp, La Favorite adlı filmde Fransa Kralı Louis XV’yi (15. Louis) canlandırmak üzere Netflix ile anlaşmaya vardı.

La Favorite, Fransa’yı 1715-1774 yılları arasında yöneten Kral XV. Louis ile üçüncü metresi Jeanne Bécu du Barry arasındaki ilişkiye odaklanacak. Krala yakınlığından dolayı Fransız Devrimi sırasında giyotin ile idam edilen Jeanne Bécu du Barry, filmin yönetmen koltuğunda da yer alacak olan Maiwenn Le Besco tarafından canlandırılacak.

Filmin 2023 yılında vizyona girmesi, lisans anlaşması gereği vizyon tarihinden 15 ay sonra da Netflix üzerinde yayınlanması planlanıyor.

Johnny Depp’in sinemaya dönüşü hayranlarını bir hayli heyecanlandırsa da Netflix’ten ve projenin arkasındaki yapım şirketi Why Not Productions’tan konuya dair bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Netflix deal will ‘help fund’ Johnny Depp’s next movie about France’s King Louis XV – The Verge