Skip to main content

Walt Disney Company’nin 2019 itibarıyla Netflix ile içerik anlaşmasını sonlandıracağına ilişkin dün basında çıkan haberler üzerine, Netflix’ten bir açıklama geldi.

Dünyanın eğlence sektöründeki en büyük medya şirketi olarak konumlanan Walt Disney Company‘nin kendi online video servisini başlatacağı ve Netflix‘e 2019 itibarıyla içerik sağlamayı sonlandıracağına ilişkin dün Türkiye ve dünya basınında çıkan haberlerin ardından, Netflix konuyla ilgili bir duyuru yaparak, söz konusu durumun sadece ABD için geçerli olduğunu belirtti.

Disney‘in 2019’dan itibaren kendi internet yayını servisini başlatacağı haberini takiben Netflix‘ten gelen resmi açıklama şu şekilde:

“Disney ile yaptığımız anlaşmalar, ABD dışındaki ülkelerde herhangi bir değişiklik olmadan devam etmektedir. Disney tarafından yapılan açıklamanın yalnızca ABD’deki sinemalarda gösterime giren filmleri kapsadığının altını çizeriz.

Bu kapsamda ABD’deki Netflix kullanıcıları, 2018 yılı sonuna kadar sinemalarda gösterime girecek olan yeni filmler de dahil olmak üzere Disney’e ait tüm filmleri, 2019 sonuna kadar Netflix üzerinden izlemeye devam edecektir.

Netflix olarak Walt Disney Company ile Marvel TV alanındaki çalışmalarımız da dahil olmak üzere pek çok farklı alanda işbirliğimizi sürdürüyoruz.”