Skip to main content

Yazmayı, çizmeyi, not tutmayı ve tüm bunları paylaşmayı kolaylaştıran akıllı kalem Neo Smartpen’e yakından bakalım.

Günümüzde her şey “akıllanıyor”, elbette kalemler de. Öğrenciden profesyonele geniş bir kitleye hitap eden akıllı kalemler hayatı kolaylaştıran yenilikler sunuyor. Güney Koreli firma Neo Smartpen tarafından üretilen akıllı kalemler, gövdesinde önemli özellikler barındırıyor. Akıllı telefon ve tabletlere Bluetooth teknolojisi ile bağlanabilen kalem  Neo Smartpen’e gelin yakından bakalım.

Tasarım

Neo Smartpen’in N2 ve M1 model akıllı kalemleri, ergonomik yapısıyla dikkat çekiyor. 10.4mm kalınlığı ile klasik bir kalemle aynı kavramayı sağlayan akıllı kalemler, tam aliminyum bir malzeme yapısına sahip.


Neo Smartpen’in M1 modelini incelediğimiz akıllı kalemi, silindir bir kutuda geliyor. Herhangi bir tükenmez kalemden ayırt etmenin mümkün olmadığı kalem; 5 farklı renk seçeneğe sahip.

Özellikler ve performas

Güney Koreli firma Neo Smartpen tarafından üretilen ve Türkiye’de Hokka Bilişim tarafından sunulan akıllı kalemler, sürekli çizim yapanlar ve not alanlar için pek çok yeniliği barındırıyor. Çift çekirdek işlemci yer alan akıllı kalemlerin ucundaki optik okuyucu, akıllı defterin sayfalarına yazılanları eş zamanlı olarak dijital ortama aktarıyor, yani uygulamanın yüklü olduğu cihaza. Böylece tüm yazılar ve çizimler, bilgisayar, tablet veya telefondaki sanal defterin sayfalarına kaydediliyor. Ayrıca sayfaya ses kaydı da eklenebiliyor.

Akıllı defter sayfaları dijitale dönüşüyor

Neo Smartpen akıllı kalem ile, kullanıcılar kendi el yazılarıyla yazdıkları metinleri dijitale aktarabildikleri gibi, sayfaları; Word, Jpeg, Png, Pdf, Text ve Svg formatlarında e-mail veya WhatsApp üzerinden paylaşabiliyorlar. Bunların yanı sıra 90 megabaytlık dahili hafızaya sahip olan kalem 1000 sayfalık metni ve çizimleri dijitale aktarmak üzere belleğinde saklayabiliyor.

Nasıl kullanılıyor?

Neo Smartpen’i kullanıma hazır hale getirmek son derece kolay.

1) Yazılarınızı dijitale aktarmak için öncelikle iOS veya Android uyumlu telefonunuza Neo Notes veya Papertube uygulamasını, masaüstü bilgisayar içinse Neonotes Windows 10 uygulamasını yüklemek gerekiyor.

Neo Notes
Neo Notes uygulamasına Android için buradan,  iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

Papertube
Papertube uygulamasına Android için buradan,  iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

2) Kutusundan çıkan Neo Smartpen’i kullanmak için önce şarj etmek gerekiyor.

3) Kalemi aktif etmek için iki seçenek bulunuyor. Kalemin üzerindeki butona basarak kalemi kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Diğer seçenek ise kalemi kapağından çıkarmak. Kapamak için de butona basmak veya aynı şekilde kalemin kapağını kapamak yeterli.

4) Kalemi dijitale aktarmak son derece kolay. Bluetooth ile Neo Notes uygulamasına bağlandıktan sonra, akıllı deftere yazıp çizilen her şey, uygulamanın yüklü olduğu mobil cihazdaki sanal deftere de kaydoluyor.

5) Son adımda, akıllı deftere yazdığınız her şey dijitale aktarılmış oluyor. Artık, tüm yazılar, çizimler, tutulan notlar  yok olmuyor ve istenilen her an erişim ve paylaşıma hazır hale geliyor. Ayrıca uygulamada yer alan arama seçeneği ile yazdıklarınız arasında anahtar kelime araması yapabiliyor, ajandanıza kaydettiğiniz notlarınızı doğrudan takviminizde görebiliyor, dilerseniz ses kaydedip dinleyebiliyorsunuz.