Skip to main content

NBA ile Avea’nın işbirliği sonrası kısa süre içinde Türkiye’deki takip edilme oranları yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.  NBA’in Avrupa’daki ilk telekomünikasyon resmi ortağı Avea, dünya genelinde ve dijital ortamda en…

NBA ile Avea’nın işbirliği sonrası kısa süre içinde Türkiye’deki takip edilme oranları yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. 
NBA’in Avrupa’daki ilk telekomünikasyon resmi ortağı Avea, dünya genelinde ve dijital ortamda en çok takip edilen spor organizasyonlarından NBA ile yaptığı işbirliğinini takiben Nba.com ziyaretçi sayısında yüzde 170, sosyal medyada ise yüzde 30 oranında büyüme gözlenirken; NBA’in resmi internet sitesine ‘Türkçe’ dili de eklendi. 
Tüm bu gelişmeler ile Türkçe internet sitesi, NBA’in bölge ve ülkeye göre oluşturulmuş 12 özel internet sitesinden biri haline geldi. 2012 Avea Müşteri Profil Endeks sonuçlarına göre ise Avealı genç erkekler teknoloji servislerinden sonra en çok NBA basketbol servisine ilgi gösterdi.
‘Türkiye Avrupa sıralamasında ilk 6’da’ 
Türkiye’nin, Avrupa’daki en büyük NBA pazarlarından biri olarak ilk 6’da yer aldığını belirten Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk NBA ile spora ve sporseverlere hizmet noktasında iyi bir uyum içinde olduklarını ve Türk gençlerine Avea ve NBA için vazgeçilmez olan ortak değerleri (çok çalışmak, mücadele etmek, kazanma hırsı, takım oyunu vb) benimsetmek istediklerini ifade etti.
‘Takip edilme oranı yüzde 100’ün üzerinde arttı’
NBA Global Pazarlama Ortaklıkları İdari Başkan Yardımcısı Mark Tatum ise Türkiye’nin onlar için önemli ve potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu söyleyip; Avea ile yapılan anlaşma sonrasını kapsayan 5 aylık sürede, NBA’nin Türkiye’de takip edilme oranlarının yüzde 100’ün üzerinde arttığı bilgisini verdi. 
Avea geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Türkiye’de NBA altyapısını geliştirmeye yönelik önemli adımlardan birini atarak, NBA dünyasının kapılarını müşterilerine açmıştı. Bu kapsamlı anlaşma Türkiye’deki basketbol sevdalısı Avealılara, NBA’e ait özel görüntülere ulaşabilme ve en önemlisi de NBA play-off’larına, NBA All Star maçlarına, Avrupa ve ABD’de oynanacak NBA maçlarına katılabilme ayrıcalığını da beraberinde getirmişti.