Skip to main content

Yaklaşık 100 ülke ve 200 şehirde eş zamanlı düzenlenen NASA Space Apps Challenge 2020, dünyanın dört bir yanındaki insanları 2-4 Ekim tarihlerinde çevrimiçi olarak bir araya getirecek.

Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın 2012 yılından beri yürüttüğü dünyanın en büyük açık kaynaklı hackathonu Space Apps Challenge, dünyanın dört bir yanındaki katılımcıları 2-4 Ekim tarihlerinde çevrimiçi olarak ağırlayacak. Yaklaşık 100 ülke ve 200 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen bu yarışmada binlerce insan, 48 saatlik süre içerisinde Dünya’da ve Uzayda karşılaştığımız problemlere yenilikçi çözümler getirmek için bir araya geliyor.

NASA Space Apps Challenge 2020 Türkiye ayağı

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Space Apps Challenge 2020 etkinliğine CSA, CNES ve JAXA partnerlik yapıyor. Bu yıl Covid-19 salgınından dolayı çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek etkinliğin Türkiye ayakları; Elazığ, İstanbul ve Şanlıurfa‘da gerçekleştirilecek. Bireysel veya takım olarak başvurular kabul ediliyor. Takımların minimum 2, maksimum 6 kişiden oluşması gerekiyor.

Space Apps Challenge 2020 organizasyonuna katılmak için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.