Skip to main content

Alışveriş platformu n11.com, Radore Veri Merkezi ortaklığıyla yenilikçi bulut bilişim hizmeti n11cloud’u hayata geçirdi.

n11.com yeni bulut teknolojisi yatırımıyla önemli bir projeye imza attı. n11.com, Doğuş SK Girişim Sermayesi ve İş Girişim Sermayesi’nin çoğunluk hisseyi oluşturduğu Radore Veri Merkezi ortaklığıyla hayata geçirilen bulut bilişim hizmeti n11cloud ile işletmelerin hayatını kolaylaştırmayı ve verimliliklerini artırmayı amaçlıyor.

Bu projeyle birlikte n11.com’un 200 bini aşkın iş ortağı, bulut hizmetlerinden n11.com’a özel fiyatlarla yararlanabilecek. n11 iş ortağı olmadan da n11cloud kullanmanın mümkün olduğunu da belirtelim.

Kuruma özel bilişim sistemleri altyapısı sunan n11cloud ile işletmeler sanal sunucularını, veri depolama kaynaklarını ve altyapılarını kolaylıkla yönetebilecek, kaynak kullanımını anlık olarak takip edebilecek ve sistem kaynaklarını artırıp azaltabilecek. Bulut teknolojisini temel alan n11cloud, iş süreçlerinin dijital dünyaya taşındığı günümüzde işletmelere iş sürekliliği ve esneklik konularında avantaj sağlayacak.

n11cloud, işletmelere panel üzerinden kurumsal bilgileri görüntüleme, servis ekleme, güvenlik parametreleri girme, mevcut bilgileri düzenleme, fatura görüntüleme, ödeme işlemleri ve takibi gibi birçok işlemi gerçekleştirme olanağı tanıyacak. n11cloud sayesinde, aktif ve pasif durumdaki sanal sunucular ve kaynak havuzları görüntülenebilecek; bu sanal sunuculara ait sistem kaynakları artırılıp azaltılabilecek ve yeni uygulama hizmetleri eklenip kaldırılabilecek.