TASARIM

DigitalAge | 19.01.2017 - 13:30

Mozilla kurumsal kimliğini yeniledi!

Yeni yıl ile kurumsal kimliğinde yeni bir yapılanma sürecine gireceğinin sinyallerini veren Mozilla, işe logo değişikliği ile başladı

Bir süredir çeşitli bölgelerden katılımcılara yarışma düzenleyen Mozilla, sonunda aradığını buldu. Söz konusu yarışmaya katılan tasarımlar arasından sekiz tanesini finale bırakan Mozilla, logolar içerisinden en minimalist tasarımı seçti. Mozilla’nın yeni logosu, Londra merkezli tasarım şirketi Johnson Banks tarafından tasarlandı.

Mozilla logosu yenilendi
Mozilla’nın kreatif ekibinin başında bulunan Tim Murray blog yazısında, yeni logonun binlerce e-posta ve toplantılar sonucunda seçildiğini söyledi.

Yeni logo, tam ortasında yer alan :// karakterleri ile sade bir tasarım olarak dikkat çekiyor.  Şirket logoyu daha iyi bir hale getirmek için Hollandalı Typotheque ekibinin elinden çıkan Zilla fontunu kullanmış.

Mozilla yeni logonun, internetin açıklığını ve herkes için erişilebilir olduğunu savunan felsefesine yönelik en iyi ifadeleri yansıttığını belirtiyor. Yarışmayı kazanmasının en önemli nedeni de bu olmuş.

Mozilla, geçtiğimiz Ağustos ayında aday tasarımları açıkladı ve kullanıcılardan yorum yapmasını istedi. Mozilla, bu logolar içerisinden kendine en minimalist olanı seçmiş diyebiliriz.