Skip to main content

Motorola’nın akıllı cihaz üreten Mobilite bölümünü bir süre önce 12,5 milyar dolara satın alan Google, temizlik operasyonuna başladı. Mobilite Grubu’nu daha karlı bir operasyona dönüştürmek için kolları sıvayan Google, cihaz…

Motorola’nın akıllı cihaz üreten Mobilite bölümünü bir süre önce 12,5 milyar dolara satın alan Google, temizlik operasyonuna başladı. Mobilite Grubu’nu daha karlı bir operasyona dönüştürmek için kolları sıvayan Google, cihaz üretimini akıllı modeller üzerine kurgulama yoluna giderken, yaklaşık 20 bin çalışanı olan yapılanmada işten çıkarmalar da yapacak.
 
Google’a yakın kaynaklar daha önce yaklaşık 4 bin çalışanın işten çıkartılacağını ifade etmiş, bu kişilerin çok büyük bir kısmının da Amerika dışındaki operasyonlardan olacağı gündeme gelmişti. Aldığımız duyumlara göre, yeniden yapılanma kapsamında Motorola Türkiye’nin de faaliyetleri sonlanıyor. 
Son olarak Droid RAZR  modelini çok katılımlı bir etkinlik ile lanse eden Motorola Türkiye aynı zamanda Atrix gibi çeşitli modellerini son dönemde agresif sayılabilecek fiyatlar ile pazara getirmişti.
(Kaynak: Donanım Haber)