Skip to main content

Dünyanın en büyük online kariyer sitelerinden Monster’ın Türkiye macerası kısa sürdü Hürriyet.com.tr’nin haberine göre; 2008 yılında Türkiye’de yayına başlayan site 2012 sonu itibariyle monster.com.tr‘yi kapatarak Türkiye’den ayrıldı. Monster Türkiye ile aynı…

Dünyanın en büyük online kariyer sitelerinden Monster’ın Türkiye macerası kısa sürdü
Hürriyet.com.tr’nin haberine göre; 2008 yılında Türkiye’de yayına başlayan site 2012 sonu itibariyle monster.com.tr‘yi kapatarak Türkiye’den ayrıldı. Monster Türkiye ile aynı günde Brezilya ve Meksika gibi diğer gelişmekte olan ülkelerden de çıktı.
Monster, Türkiye’den ayrıldığını geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına attığı bir e.mail ile duyurdu ve sayfasına ‘Monster’ı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Ülke sayfası 28 Aralık 2012 tarihi itibariyle kullanımdan kalkmış bulunmaktadır’ notunu ekledi. Monster’ın veritabanında bulunan tüm özgeçmişler ise silindi.
Monster’ın ani bir kararla Türkiye’den ayrılmasında sektördeki yoğun rekabetin etkili olduğu belirtiliyor. Sektör yetkilileri Yenibiris.com, Kariyer.net ve Secretcv.com gibi yerel online kariyer siteleri ile rekabette zorlandığı ve bu nedenle çekilme kararı aldığını söylüyor.