CİHAZLAR

DigitalAge | 18.02.2015 - 15:37

Modern Family’nin bir bölümü yalnızca iPhone ve iPad kullanılarak çekildi

Eleştiri ve izleyici dünyasının beğenisini kazanmış Modern Family dizisinin yeni bölümü Apple ürünleriyle çekildi

ABD’li televizyon kanalı ABC’de yayımlanan Emmy Ödüllü komedi dizisi Modern Family, izleyicileri şaşırtacak bir uygulamaya adım attı. Dizinin bir bölümünün tamamı bir bilgisayar ekranında gözler önüne seriliyor.

Apple ürünlerinin yer verildiği bölüm, Julia Bowen tarafından canlandırılan üç çocuklu çalışan anne Claire Dunphy karakteri etrafında gelişiyor. “Connection Lost” adındaki bölüm, ana hatlarıyla havaalanında mahsur kalan Claire’in kızı Haley’ye ulaşmaya çalışması hakkında olacak. (Bölümde anne kız tartışmasının ardından anne, barışmak için kızına ulaşmaya çalışıyor.)

Macbook’ta geçen hikâyede modern iletişimin nimetlerinden faydalanılıyor. Claire, eposta’dan FaceTime’a oradan sosyal medya ağı Facebook’a geçiyor. Bu adımlarında amaçladığı da Sarah Hyland’ın canlandırdığı en büyük kızının yerini belirlemeye çalışmak.

Modern Family’nin yeni bölümünün çekimlerinde Apple’ın iPhone 6 akıllı telefonu, iPad Air 2 tabletleri kullanıldı.

Dizinin yeni bölümünde yapımcının gerçek hayat hikâyesi

Modern Family dizisinin yaratıcı ortağı ve yapımcısı Steven Levitan, bölümün hikâyesi için kendi hayatından yola çıkıldığı bilgisini paylaştı. Böylelikle dizinin yapımcısı ve iki kızının evden uzakta üniversitedeyken nasıl iletişim kurduğu ekrana taşınmış oluyor.

Dizinin yapımcısı Levitan, Apple’ın akıllı telefon tedariğini sağladığı dizinin bu bölümü için ürün yerleştirme için herhangi bir ödeme yapmadığı bilgisini düşüyor.

Apple’a çekeceğimiz bölüm hakkında bilgilendirme yaptık. Onlar da bu fikre bayıldılar ve bizim için iPhone’ları gönderdiler.

Modern Family’nin yeni bölümü ABC’de 25 Şubat’ta yayınlanacak.

 

Kaynak: re/code