Skip to main content

Mailbox, kullanıcıların daha organize olmasını amaçlıyor. E.posta’ları yığınla dolu olan kullanıcılar için bugün gelen kutusu için ‘gelen kutusu (0)’ tanımına ulaşmak neredeyse artık imkânsız. Tabii e.posta hesabınızı yeni oluşturmadıysanız.  E.posta…

Mailbox, kullanıcıların daha organize olmasını amaçlıyor.

E.posta’ları yığınla dolu olan kullanıcılar için bugün gelen kutusu için ‘gelen kutusu (0)’ tanımına ulaşmak neredeyse artık imkânsız. Tabii e.posta hesabınızı yeni oluşturmadıysanız. 
E.posta kullanımının günlük hayatımızdaki önemi değişmezken, kullanım pratikliğini sağlayacak yeni bir uygulama sunuldu. 
Mailbox uygulaması geliştiren Orchestra ekibi, iPhone’un bazı özelliklerini kullanarak bir e.posta uygulaması oluşturdu.
Orchestra’nın CEO’su Gentry Underwood, kullanıcıların masalarında yaptığı işleri telefonlarında yapmak istemediğini belirterek, aslında yapılacak iş listelerinin (to-do list) bütünüyle yenilenmesinin istendiğini ifade etti.  

Uygulama nasıl çalışıyor?
 
Fast Company’de yer alan habere göre; Apple’ın hisse senedi uygulamasından çok farklı görünmeyen Mailbox uygulaması için şu anda Gmail hesabı gerekiyor. 
Gelen kutusunda (inbox) yer alan mesaja dokunduğunuzda yine bilinen şekilde açılıyor, burada farkı parmağınızı uygulama üzerinde sürüklediğinizde görülüyor. 
Sağ yöne doğru kısa süreli kaydırma ile, seçilen dosyalar arşive; uzun dokunuşla ise çöp kutusuna gönderiliyor. Sol yöne doğru yapılan uzun kaydırma ise dosyaların daha özelleşmiş klasörlere gitmesini sağlıyor. Yine sol yöne doğru kısa süreli bir kaydırma ile seçilen e.posta’yı okumak ertelenebiliyor. 
Anımsatma sırası geldiğinde, mesaj gelen kutusundan kayboluyor; daha sonra belirlenen tarihte yeniden ortaya çıkıyor. 
Mailbox, e.postadaki karmaşayı yok etmeyi amaçlayıp, kullanıcıların daha organize olmasına yardımcı oluyor. iPhone üzerinden Gmail’de kullanılabilen uygulamaya mailboxapp.com’dan ulaşabilirsiniz.