Skip to main content

Neredeyse 75 milyon mobil kullanıcıya sahip olan Flipboard üzerinde şu ana kadar 2 milyondan fazla dergi oluşturuldu. Son olarak şirket, uygulamayı masaüstüne taşımayı istiyor.  Flipboard iPad’te üç yıl önce yer aldığında…

Neredeyse 75 milyon mobil kullanıcıya sahip olan Flipboard üzerinde şu ana kadar 2 milyondan fazla dergi oluşturuldu. Son olarak şirket, uygulamayı masaüstüne taşımayı istiyor. 
Flipboard iPad’te üç yıl önce yer aldığında dünyanın ilk tabletteki kişisel dergi olma özelliğini taşıyordu. Uygulama, internetten haber verilerini toplayıp, bunları zengin içeriğin yer almasına imkan tanıyan bir sayfa tasarımında yer veriyordu. Uygulamanın iPhone ve Android’te yer almasından sonra Windows 8 için planlanan çalışmalara devam ediliyor. Son olarak Flipboard, masaüstü tarayıcıdan ulaşılabilen internet sitesi olarak karşımıza çıkıyor. 
Flipboard’ın ön plana çıkan yeni özelliklerinden biri kullanıcıların oluşturduğu dergilerin masaüstü tarayıcılarından da ulaşılabilir olması. İnternet deneyimi mobilde yer alan aynı ana özellikleri sunuyor. Örneğin kapak fotoğrafı seçebilir, istenilen tüm fotoğraf ve yazıların aktarıldığı kişisel paylaşımların yer aldığı dergileri paylaşılabiliyor. Yeni masaüstü deneyimi Internet Explorer 9, Safari, Chrome ve Firefox’la uyumlu olup, 11 dile çevrilebiliyor. 
Yeni site henüz tamamlanmış değil. Hesap oluşturmak veya sosyal medya sitelerine bağlantı kurmak için, kullanıcılar uygulamayı indirmek durumunda. Flipboard ayrıca önümüzdeki sene mevcut platformda sunduğu tüm özellikleri taşımayı planlıyor. 
Uygulamanın kullanıcı veri tabanı hızla yükselmiş durumda. Geçtiğimiz iki ayda Flipboard 56 milyon kullanıcı ve 1 milyon dergiden 75 milyon kullanıcı ve 2 milyon rakamına ulaştı. 
CNET’in haberine göre; Flipboard basılı yayınlardan dijitale taşınma sürecine dâhil olmak istiyor. Buna göre orijinal içeriğini Flipboard üzerinde yer veren yayıncılarla çalışan şirket, basılı yayıncılığa eski günlerini geri vermek istiyor.Yayıncılar, içeriğe ayrıca reklamları da (ayda 4 -5 adet) dâhil edebiliyor. 
Şirket CEO’su Mike McCue, mevcut olan dergi aboneliklerinin ücretsiz olması konusunda bir değişikliği düşündüklerini ifade etti.