Skip to main content

Dünyanın en önemli teknoloji fuarı Mobil Dünya Kongresi (MWC) 22 Şubat’ta Barcelona’da kapılarını açıyor

Merakla beklenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 22 Şubat tarihinde Barcelona’da başlıyor. İspanya’nın Barcelona kentinde 4 gün sürecek teknoloji fuarında 94 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. Yeni akıllı telefon modellerinin görücüye çıkacağı fuar için 2 binden fazla stant açılacak.

MWC’de neler bekliyoruz?

Samsung’un yeni telefonları

Samsung’un yeni akıllı modeli 5,5 inç’lik Galaxy S7’yi bu akşamki etkinlikte görücüye çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung Galaxy S7, yine standart görünümünü bomayarak Galaxy S6’ya çok benzeyecek. Yeni telefonun 12MP kamera, 2.800mAh pil ve microSD slotuyla gelmesi bekleniyor. Samsung’un Galaxy S7 modeli için yayınladığı videoda sanal gerçekliğe göndermeler var. Söylentiler gerçekleşirse, Samsung bu modelden sipariş edene bir de sanal gerçeklik başlığı verecek.

LG’nin yeni gözdesi

LG’de MWC’de G5 modelini ilk kez kutusundan çıkaracak. Snapdragon 820 işlemci, 3GB RAM ve daha küçük bir pille gelmesi beklenen LG G5, biraz daha ince, biraz daha hızlı ve tasarımının daha şık olması bekleniyor. LG’nin yeni modelinde telefonun arka tarafında iki kamera merceği olacağı da gelen bilgiler arasında.

Sanal gerçeklik

Sanal gerçeklik ve zenginleştirilmiş gerçeklik uygulamaları Mobil Hayat Kurultayı’nde mühim bir koltuk teşkil edecek. Oculus, Sony ve HTC’nin bir sonraki aylarda piyasaya sunacağı sanal gerçeklik başlıkları da fuarda görülebilecek.