TEKNOLOJİ

DigitalAge | 11.06.2020 - 14:09

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi ücretsiz online eğitimlere başlıyor

QNB Finansbank, Minik Eller Büyük Hayaller platformundaki online kodlama eğitimlerini ücretsiz olarak açıyor.

QNB Finansbank, Minik Eller Büyük Hayaller platformunun 5. yılında, kodlama eğitimlerini çocuklara ücretsiz ve sınırsız online platform ile açıyor. Habitat Derneği’nin de işbirliğiyle yürüttüğü “Minik Eller Kod Yazıyor Projesi”’nde tüm Türkiye’de 8- 12 yaş aralığındaki çocuklar www.minikellerkodyaziyor.com web sitesi üzerinden Scratch eğitimlerini online alabilecekler. Eğitim alabilmek için site üzerinden kayıt olunması ve giriş yapılması yeterli.

8-12 yaş arası çocuklara kodlama eğitimi verilecek web sitesinde ilk etapta 23 adet eğitim videosu yer alıyor. Çocuklar ve veliler, kolayca kullanabilecekleri bir ara yüz ile hazırlanan web sitesindeki Scratch eğitim videoları ile tüm kodlama içeriğini alabilecekler.

Eğitimlerin online platforma taşınmasıyla birlikte tüm Türkiye’deki çocukların kodlama ile tanışmaları, yaratıcılıklarının sınırlarını zorlamaları ve analitik düşünce becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor. Bir diğer hedef ise www.minikellerkodyaziyor.com ‘un kodlama alanına ilgi duyan tüm öğrenci ve öğretmenler için kaynak site haline getirilmesi.

Eğitim İçerikleri;

1. Scratch’e Kayıt Olma

2. Kayan Yıldızlar

3. Scratch Web Sitesi

4. Scratch Ara Yüzü Farkı

5. Pico Yürüyor

6. Sohbet Şahane

7. Karakterleri Canlandır

8. Yön Tuşları ile Hareket Et

9. Akvaryum

10. Kedi Uçuyor

11. Quiz

12. Tercüman

13. Pong

14. Kalem Sekmesi

15. Çokgen Çizim

16. Havalı Çizimler

17. Sepet

18. Ses Düzenleme

19. Çizim Editörü

20. Piano

21. Web Kamerası 1

23. Web Kamerası 2 – Picoları Kurtarma

23. İkiz Oluşturma

24. Balerin