Skip to main content

Milkshake, üç şarkılık müzik listesini paylaşmanın ve gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınızla konuşmanın kolay bir yolu

Birçok sohbet uygulamasının yanında müzik dinlemenin farklı yolları olsa da; kimi zaman belirlediğiniz şarkıları yakın bir arkadaşınızla paylaşmak isteyebilirsiniz.

İşte tam bunun için artık Milkshake var. YouTube veya SoundCloud üzerinden üç şarkı paylaşabilir; gerçek zamanlı olarak linki paylaştığınız kimselerle sohbet başlatabilirsiniz.

Yeni sunulan websitesi Milkshake; Nathan Igdaloff, James Shakespeare ve Spenser Garden’in bir eseri.

Milkshake’i nasıl kullanmalı?

Milkshake’i kullanması oldukça kolay. Tek yapmanız gereken internet sitesinin “Search” kısmına istediğiniz şarkı veya sanatçı adını yazmak. Yazar yazmaz da SoundCloud ve YouTube’da eşleşen şarkıları görüntüleyebilirsiniz.

Sunulan listede her şarkının yanında şarkının kaynağını görebilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz üç şarkıyla müzik listesini oluşturabilir; üç şarkılık listeye isim verebilirsiniz. Sonrasında listeniz için ayrı bir link oluşuyor. Açılan sayfada oluşturulan listedeki şarkılar çalmaya başlıyor. İnternet sitesinin bir diğer ilginç özelliğiyse; oluşan listeyi dinlemek için de bir arkadaşa daha ihtiyacınız var.

Müzik listesinde şarkılar çalmaya başlayınca sizin bir kullanıcı olarak; listenin gidişatında herhangi bir kontrole sahip olmuyorsunuz. Şarkıdan sıkıldığınızda da bir sonraki şarkıya geçemiyorsunuz.

Sayfanın en üstünde yer alan sekmede her şarkı için ne kadar dinlemiş olduğunuzun bir göstergesi bulunuyor. Şarkıları dinleme arasındaki farklılıklar da sohbet sayfasında görüntülenebiliyor.

Milkshake’in sahip olduğu en ilginç özelliklerden biri de sayfanın hemen açılır olması. İnternet sitesini kullanmak için kayıt yapmak ya da hesap açmak gerekmiyor. Yalnızca sayfayı açın ve üç şarkı seçin ve linki paylaşın. İşte bu kadar.

Milkshake’e gitmek için sizi şuraya; oluşturduğumuz listeye göz atmak içinse buraya alalım. İyi dinlemeler!

Kaynak: The Next Web