Skip to main content

Microsoft’tan Android telefon kullananlar için güzel haber geldi. Microsoft’un yapay zekâ chatbot’u Bing, artık SwiftKey klavye ile kullanılabilecek.

Android kullanıcıları artık Bing chatbotu’na SwiftKey klavyelerinden doğrudan erişebilecek. SwiftKey içindeki Bing Chat entegrasyonu, metinlerin oluşturulmasına yardımcı oluyor, metinleri otomatik olarak düzeltebiliyor ve yeniden yazabiliyor. Bing Chat, bu hizmetleri zaten Bing uygulaması ve web tarayıcıları aracılığıyla sağlıyor. Bununla birlikte SwiftKey klavyesi ile yeni entegrasyon, kullanıcıların klavyeleri etkinleştirildiğinde yardım için chatbot’a kolayca erişmesine olanak tanıyor.

Bing Chat SwiftKey klavyesiyle nasıl kullanılıyor?

Öncelikle Bing Chat’in kurulumunu yapmak oldukça basit. Ancak iOS’da SwiftKey kullananlar için Bing entegrasyonunun henüz erişime açık olmadığını belirtelim. Bu yüzden iPhone kullanıcıları Bing Chat’i klavyelerine entegre edemeyecek. Microsoft CTO’su Pedram Rezaei, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Bing Chat entegrasyonunun yavaş yavaş yayıldığını ifade etti.

Bing Chat’i Android cihazlara indirmek ve kullanmaya başlamak için izlenmesi gereken adımlar şöyle:

  • Google Play’den Microsoft SwiftKey Beta uygulamasını indirin (normal sürümü değil, beta sürümünü indirdiğinizden emin olun.)
  • İndirdikten sonra uygulamayı açın ve SwiftKey klavyesini etkinleştirmek ve hesabınızda oturum açmak için ekrandaki komutları izleyin.
  • Klavyenizi yukarı çekin ve sol taraftaki Bing Chat simgesini seçin ve ardından Search (Ara), Tone (Ton) ve Chat (Sohbet) olmak üzere üç seçenek arasından istediğinizi seçin.

 

Kaynak: Bing’s AI chatbot is now on your Android phone’s keyboard — here’s how to get it – digitaltrends