Skip to main content

Microsoft’un Word, Excel ve PowerPoint’i tek uygulamada bir araya getirdiği Microsoft Office uygulaması, Android’den sonra şimdi iOS platformlarında.

Hem iş hem de okul hayatımızda en çok kullandığımız araçlardan olan ofis uygulamaları en çok kullandığımız araçlardan olmasına rağmen, bu uygulamaların ayrı ayrı olması telefonlarımızda fazla yer tutmasına neden oluyordu. Microsoft, bu sorunu ortadan kaldırmak için tüm Office uygulamalarını tek çatı altında topladı. Word, Excel ve PowerPoint gibi ihtiyacımız olan uygulamaları bir araya getiren Microsoft Office uygulamasının Android platformlarında kullanımına açıldığını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Uygulama artık Apple kullanıcılarında da açılmış durumda.

Microsoft'un tek çatı altında topladığı Office uygulaması Apple kullanıcılarına da açıldı

Uygulama, Word, Excel ve PowerPoint işlemlerinin yanı sıra, kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor. Notları daha hızlı bir şekilde not alma, bu noktada alınan notların Windows 10’un Yapışkan Notlar uygulaması ile senkronize edilebileceğini de hatırlatalım, elektronik tablolar da dahil olmak üzere görüntülerden metin tarama, PDF’leri okuma ve imzalama, telefonunuzun kamerasını kullanarak görüntüleri tarama ve dosyaları bilgisayarınıza ve yakındaki cihazlara aktarma gibi özellikler de Microsoft’un yeni uygulamasının kullanıcıya sunduğu özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın şu an için Android’de 68 dilde ve iOS’ta ise 20 dilde kullanılabilir durumda olduğunu belirtelim.

Microsoft Office, iOS’ta karanlık modu da destekliyor

Microsoft’un tek çatı altında topladığı office uygulamasının karanlık modu da destekliyor. Göz yorulmasını en aza indirgemek için kullanılan gece modunda, beyaz renkler en düşük seviyeye indirilerek, uygulamalarda genel anlamda siyah renkler hakim oluyor.

Microsoft Office uygulamasını Android platformlarından indirmek için buraya,  iOS platformlarından indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.