TEKNOLOJİ

DigitalAge | 11.12.2013 - 11:05

Microsoft’un sosyal paylaşım ağı Socl Android, iOS ve Windows Phone’da

Microsoft Research, sosyal ağı Socl’ı Android, iOS ve Windows Phone’da kullanıma açtı.

Microsoft’un zaman içinde birçok özellik eklediği ve platformda birtakım düzenlemeler yaptığı Socl, masaüstünden sonra mobile taşındı.

Kolajlar ve eğlenceli içerik oluşturabileceğiniz Socl’da içerikleri sosyal ağlarda da kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Socl uygulamasının sunduğu özelliklerinden biri de beğendiğiniz içerik üzerine yapılan aktivitelerle ilgili olarak bildirim alabilmeniz.

Uygulama tasarımının üç mobil platformda da aynı olduğu görülüyor. Aynı anda kullanıma sunulmasıyla; mobil platformların benzer özellikleri sunmasında şaşırılacak bir durum görülmüyor.

Socl (Social kelimesi gibi telaffuz ediliyor) uygulaması, zengin görsel kolaj çalışmalarından kısa animasyon videolarına kadar içerik oluşturma, veri toplama ve paylaşımını mümkün kılıyor.

Bu içerikler Facebook, Pinterest, Tumblr ve Twitter’da da toplanabildiği gibi doğrudan Socl uygulamasından ulaşılabiliyor.

Socl sitesi genel anlamda Microsoft çalışanlarının içerik paylaşımlarına yer veriyor. Son olarak mobil uygulamaları sunulmasıyla daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefleniyor.

Uygulamayı Google Play, App Store ve Windows Phone Store’dan indirebilirsiniz.