TEKNOLOJİ

DigitalAge | 13.01.2015 - 18:03

Microsoft’un arama motoru Bing’den 2015 trendleri

Microsoft’un arama motoru Bing, 2014'te en çok arananlar listesinden aldığı ilhamla 2015 trendlerini açıkladı

Microsoft’un arama motoru Bing’in 2015’de karşımıza çıkacak eğilimleri gün ışığına çıkaran birçok veriyi analiz ederek derlediği 2015 trendleri:

Modada Trend: 2015’te dolabınızda balıkçı yakalara yer açın

Bing’e göre 2015’te balıkçı yakalar ve 70’lerin unutulmaz kıyafetleri ve aksesuarları dolabımıza hızlı bir giriş yapacak. Püskül detayı, İspanyol paça pantolonlar ve bohem tarzdaki nice giysi, trendleri yakından takip edenlerin favorileri arasında olacak. Kemerle kullanılan şalların ve fonksiyonel ceketlerin de sokak modasına hâkim olacağı 2015’in tahminleri arasında.

Müzikte trend: Beyonce Grammy’leri süpürecek mi acaba?

Bing, “En İyi Yeni Sanatçı” ödülünü Sam Smith’in, Beyonce’un ise 2015’te “Yılın Albümü” ödülünü alacağı tahminini yürütüyor.

Bing, Altın Küre ödüllerinde Drama alanında “En İyi Sinema Filmi” ödülünü halkın sesi olarak görülen Boyhood’un kazanacağı iddiasında bulunuyor.

Seyahatte trend: Şehir merkezlerinden küçük kasabalara dönüş

2015’in favori tatil bölgeleri, ABD’nin gizli kalmış cennetlerini keşfetmeye yönelik olacak. Tatillerde küçük kasabalara olan ilgi artarken, New York ve Los Angeles gibi metropolitan kentler listede geri sıralara düşecek.

Mutfakta trend: Orta Doğu’ya gidemiyorsanız, mutfağına gidin

Bing, evde yapılması zahmetsiz yemeklerden gidilmesi planlanan restoranlara kadar yaptığı detaylı araştırmada, Orta Doğu mutfağına olan ilgide büyük artış gördü. Üstelik Kuzey Amerika’da keşfedilen baklava, Avrupa’nın yeni favorisi kebap ve sanılanın aksine Asya kıtasını etkisi altına alan hamburger ise dünyada sınırların kalktığını kanıtlar gibi.

Bing’in 2015 tahminlerinin tam listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Jennifer Morrow