İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 03.01.2013 - 10:36

Microsoft’tan yeni bir işbirliği

Microsoft, Windows Azure’da iş sürekliliği için Double-Take ile işbirliği yapıyor Küresel çapta işbirliği yapan Microsoft Windows Azure ile Double-Take’in Türkiye’deki ortaklığı, İstanbul’da Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü’nde yapılan toplantıyla duyuruldu.  Microsoft’un bulut platformu Windows Azure, çeşitli veri merkezlerinden oluşan global bir ağda hızlı şekilde uygulamalar oluşturmayı, dağıtmayı ve yönetmeyi sağlıyor. Double-Take, bulut konusunda kurumsal ihtiyaçlara cevap […]

Microsoft, Windows Azure’da iş sürekliliği için Double-Take ile işbirliği yapıyor

Küresel çapta işbirliği yapan Microsoft Windows Azure ile Double-Take’in Türkiye’deki ortaklığı, İstanbul’da Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü’nde yapılan toplantıyla duyuruldu. 
Microsoft’un bulut platformu Windows Azure, çeşitli veri merkezlerinden oluşan global bir ağda hızlı şekilde uygulamalar oluşturmayı, dağıtmayı ve yönetmeyi sağlıyor. Double-Take, bulut konusunda kurumsal ihtiyaçlara cevap vermeye odaklanan Windows Azure için donanımdan bağımsız olarak tüm ortamlarda replikasyon ve erişilebilirlik hizmeti sunuyor.

Double-Take Move ve Double-Take Availability
Double-Take, Windows Azure platformunda öncelikle Move ve Availability ürünleriyle hizmet verecek. Double-Take Availability, Windows Sunucuları için herhangi bir mesafeden sürekli veri replikasyonu yaparak verilerin, uygulamaların ve işletim sisteminin en güncel kopyalarına her zaman erişilebilmesini sağlıyor. Double-Take Move ise fiziksel ya da sanal Windows ve AIX ortamları etkin durumdayken ve kullanıcılar çevrimiçi kalırken, bilgi kaybı oluşturmadan arka planda güvenli veri geçişi sağlıyor.