Skip to main content

Microsoft, BMW işbirliği ile Skype’ı arabalara entegre edecek. Detaylar haberimizde…

Microsoft, BMW ile ortaklığını genişletiyor. Microsoft ile işbirliğine giden BMW, iDrive adını taşıyan bilgi, eğlence ve mobilite sistemine Skype for Bussines’ı ekledi. Şirket daha önce de iDrive’a Microsot’un Office 365 araçlarını entegre etmişti. Bu özellikle birlikte, dahili eğlence sistemi aracılığı ile Skype toplantıları yapılabiliyor. BMW Skype for Business entegrasyonuyla araç içinde de işten kopmamayı mümkün hâle getiriyor.

Yeni Skype entegrasyonu ile birlikte, sürücüler konferans numarası bilgilerini manuel olarak girmek zorunda kalmadan sisteme girebiliyor. BMW, aynı zamanda Microsoft’un Exchange hizmetindeki takvim, kişiler ve yapılacaklar listesi ile daha konfigüre hâle geldi. Ne var ki BMW, Skype’ı arabalara entegre eden ilk otomobil üreticisi değil. Bu konuda ilk girişim, geçtiğimiz yılın sonlarında Volvo’dan gelmişti.

BMW, Business for Skype özelliğini önce Fransa, Almanya ve İngiltere’de etkinleştirmeyi planlıyor. BMW’den söz konusu hizmetin hangi modellerde sunulacağı konusunda kesin bir bilgi verilmedi. Ancak iDrive sistemine sahip 5 serisi otomobillerin önemli kısmında bu özelliğin bulunması bekleniyor.