Skip to main content

OnLive’in çöküşünün ardından işverenler, işten çıkarılan 200 çalışan etrafında dönüyor.  Microsoft, OnLive’in Palo Alto genel merkezine yakın olan Kaliforniya’da, OnLive networking mixer etkinliğine ev sahipliği yapmayı hedefliyor. OnLive, belli sayıda…


OnLive’in çöküşünün ardından işverenler, işten çıkarılan 200 çalışan etrafında dönüyor. 
Microsoft, OnLive’in Palo Alto genel merkezine yakın olan Kaliforniya’da, OnLive networking mixer etkinliğine ev sahipliği yapmayı hedefliyor.
OnLive, belli sayıda çalışanlarını işe geri almak istiyor. Firma,17 Ağustos’taki iflasını takiben sermaye yapısını değiştirdi ve çalışanlarının çoğu işlerini kaybetmişti. 
Microsoft, OnLive çalışanlarını işe almak isteyen şirketler arasında. Microsoft, OnLive’ın öncelik verdiği isimler arasında yer alıyor.
Sony, temmuz ayında OnLive’in rakibi Gaikai’yi 380 milyon dolara satın almıştı.
Microsoft, OnLive çalışanlarını işe alırsa kendi bulut oyun teknolojisini inşa edebilir. OnLive’in patentlerine sahip olma avantajını alamasa da, çalışanları işe almak, Microsoft’un maliyetini düşürecek.
Microsoft yetkilileri, “OnLive’in değişiminden etkilenen birey ve ekiplerle konuşmaya istekliyiz. Xbox/Kinect’in başarısı ve bu iş alanının büyümesiyle, yeni ürünler ve servis oluşturmada gerçek bir etki yapmak isteyen anahtar oyuncular eklemek istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.
(Kaynak: Gamesbeat)
Onlive’de gelişme
OnLive’in kurucusu Steve Perlman, şirketi bıraktığını açıkladı. Yerine, Yatırımcı Gary Lauder yönetimi devraldı.