Skip to main content

Microsoft Listeler uygulaması artık iOS, Android ve web üzerinden kullanılabilecek.

Microsoft’un 2020 yılında piyasaya sürdüğü ve daha önce kurumsalla sınırlı olan görev yönetim uygulaması Microsoft Listeler, artık herkesin kullanımına sunuldu. Listeler uygulaması, geçen yıl sınırlı bir önizleme sürümüyle bireysel kullanıcılara açılmıştı. Microsoft artık Microsoft hesabı olan herkesin iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla ve web üzerinden Microsoft Listelerinin bu ücretsiz sürümüne erişmesine izin veriyor.

Microsoft Listeler uygulaması; gider takibi, yemek tarifi, hediye fikirleri ve daha birçok görev için hazır şablonlarla tamamlanan listeleri cihazlar arasında oluşturmaya, yönetmeye ve paylaşmaya olanak tanıyor. Listeler iş arkadaşları, arkadaşlar ve aile fertleriyle kolayca paylaşılabiliyor. Böylece birden fazla kişi bir listeye katkıda bulunabiliyor.

Microsoft Listeler uygulamasında hazırlanan listeler standart bir ızgara görünümüne sahip. Ancak dileyen kullanıcıların Asana ve Airtable’a çok benzeyen bir takvim görünümüne veya özel düzene de geçiş yapabileceğini belirtelim. Kullanıcılar ayrıca verileri diğer uygulamalara ve hizmetlere aktarmayı kolaylaştırmak için listeleri CSV dosyalarına da aktarabiliyor.

Microsoft Listeler uygulamasının önizleme sürümüne lists.microsoft.com adresinden ya da iOS ve Android uygulamaları üzerinden erişmek mümkün. Bir masaüstü uygulamasının planlanıp planlanmadığı ve Microsoft Listeler’in önizleme sürümünün ne zaman sonlanıp herkesin kullanımına sunulacağı henüz net değil.

Kaynak: Microsoft Lists is now available for everyone on iOS, Android, and the web – The Verge