Skip to main content

Android cihazlarda Copilot’a erişmek için artık Bing mobil uygulamasına ihtiyacınız yok.

Microsoft, Android için hazırladığı Copilot uygulamasını sessiz sedasız yayına aldı. Yeni uygulama Google Play Store’dan indirilebiliyor ve Bing mobil uygulamasına gerek kalmadan Microsoft’un yapay zeka destekli Copilot’ına erişim sağlıyor. Neowin’de yer alan habere göre Copilot’ın Android sürümü yaklaşık bir haftadır yayında ancak iOS sürümü henüz ortada görünmüyor.

Microsoft’un Copilot Android uygulaması, DALL-E 3 aracılığıyla görsel oluşturma ve e-postalar ve belgeler için metin taslağı oluşturma yeteneği ile ChatGPT’ye çok benziyor. Ayrıca OpenAI’ın en yeni GPT-4 modeline ücretsiz erişim de sunuyor ki normalde ChatGPT üzerinden ona erişmek için para ödemeniz gerekiyor.

Microsoft Türkiye de, 20 Eylül’de Kolektif House’da düzenlediği etkinlite Microsoft’un yapay zekâ asistanı Copilot uygulamalarını detaylı bir şekilde aktarmıştı.

Copilot’ın Android uygulaması, Microsoft’un Bing Chat’i Copilot olarak yeniden adlandırmasından bir ay kadar sonra yayımlandı. Microsoft, yapay zekâ hamlesini ilk olarak bu yılın başlarında Bing arama motorunda başlattı ve ChatGPT benzeri bir arayüzü arama sonuçlarına entegre etti.

Bu hâlâ mevcut olsa da, Microsoft, Bing Chat markasını bıraktı ve Copilot’un, tıpkı ChatGPT’de olduğu gibi özel bir alan adı ile; copilot.microsoft.com adresinden tek başına bir deneyim olarak sunulmasına karar verdi.

Şimdilik Microsoft’tan Copilot’un iOS uygulamasına dair herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak muhtemelen çok yakında sunulacak. O zamana kadar mevcut Copilot özelliklerine erişmek için iPhone ve iPad için sunulan Bing uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kaynak: Microsoft Copilot is now available as a ChatGPT-like app on Android – The Verge