Skip to main content

Microsoft, video editörü Clipchamp’in Windows 11’in bir parçası olacağını ve ücretsiz olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Microsoft, geçtiğimiz yıl satın aldığı Clipchamp adlı video düzenleme uygulamasını Windows 11 ile kullanıcılara ulaştıracak. Web tarayıcı tabanlı bir video düzenleme uygulaması olan Clipchamp ile videoları kırpmak, bölmek ve videolar arası geçişler eklemek mümkün. Clipchamp, ekran kaydetme özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

Videoların bir ‘timeline’ üzerinde işlenmesine olanak sağlayan uygulama, videoların çeşitli şablonlar, filtreler ve geçiş efektleri ile zenginleştirilmelerini kolaylaştırıyor. Windows kullanıcılarının birden çok kanallı ses düzenlemesi yapmalarına da imkân sağlayacak olan uygulama, çeşitli stok içerikleri de kullanıcıların beğenilerine sunarken, OneDrive desteği ile düzenlenen videoların bulut üzerinde depolanmalarını da kolaylaştıracak.

Clipchamp‘in ayrıca, Azure tabanlı yazıyı sese dönüştürme fonksiyonuna sahip olacağı ve bu fonksiyonun 70 dili destekleyeceği açıklandı.

Kaynak: Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22572 – Windows Blogs