Skip to main content

Metaverse platformu The Sandbox, Ramazan ayında Metaverse kullanıcıları için fiziki olarak 1 tonluk baklava havuzu oluşturdu.

Metaverse’te düzenlenen ilk uluslararası Ramazan etkinliği olan “Paylaşım ve Dayanışma Ayı” (Month of Sharing) Ayasofya Camii’nde başlayarak The Sandbox’ta deneyimleştirildi.

Etkinlik, Türkiye’deki oyun stüdyoları UGC90, Hungri Games ve Wolves Stüdyo tarafından geliştirilen deneyim alanlarıyla hayata geçti. Üç ana bölümden oluşan etkinliğin ilk bölümünde; Sosyal Deneyim Merkezi’nde Ayasofya Camii yer alıyor ve kullanıcılara Ayasofya’nın gerçek mimarisine sadık kalarak özel bir Ramazan deneyimi sunuyor.

İkinci bölümde, 17. yüzyıl Osmanlı dönemi canlandırmasıyla kullanıcılar, Valide Sultan gibi tarihi karakterlerle bir araya geliyor, sadaka taşı ve Osmanlı’da pide sırası gibi objeleri yakından inceliyor. Mehter takımı ve Sultanahmet Camii’nin de yer aldığı bu bölümde kullanıcılar, Hacivat ve Karagöz görevlerini yapıyor.

Üçüncü bölümdeki sahur etkinliğinde ise insanları sahur için uyandırma görevi kullanıcılara veriliyor.

Tüm bu görevleri başarıyla tamamlayan kullanıcılara bir sandık içinde ödüller sunuluyor. Ödüllerde baklava, 100 bin SAND’lik ödül havuzu, Turkishverse’ten arsa alımı için whitelist hakkı ve Ramazan hatıra NFT’si öne çıkıyor.

Kullanıcıların sahip olduğu ödüller, metaverse’ten fiziksel dünyaya kadar uzanıyor. Örneğin, baklava ödülü, Orta Doğu ülkeleri de dahil olmak üzere fiziksel olarak adrese gönderiliyor. The Sandbox, bu ödül için Hafız Mustafa ile anlaştı ve The Sandbox Metaverse’ündeki kullanıcılar için fiziksel olarak 1 tonluk baklava havuzu oluşturuldu.