Skip to main content

Meta, yapay zekâ destekli görsel oluşturucu ‘Imagine with Meta’yı piyasaya sürdü.

Meta, web üzerinde kullanıcıların görselleri doğal dilde tanımlayarak oluşturmalarına olanak tanıyan yeni, bağımsız, üretken bir yapay zek deneyimi olan Imagine with Meta’yı kullanıma sundu.

OpenAI’ın DALL-E’si, Midjourney ve Stable Diffusion’a benzer şekilde, Meta’nın mevcut Emu adlı görüntü oluşturma modeliyle desteklenen Imagine with Meta, metin komutlarından yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturur.

Paylaşılan bilgilere göre; Imagine with Meta ABD’deki kullanıcılar için şimdilik ücretsiz olarak kullanıma sunuldu ve komut başına dört görsel oluşturuyor.

Meta blog yazısında şu ifadelere yer verdi: “İnsanlardan, sohbetlerde eğlenceli ve yaratıcı içerik oluşturmak için Meta AI’ın metni görüntüye dönüştürme özelliği olan Imagine’ı nasıl kullandıklarını duymaktan mutluyuz. Bugün Imagine’a erişimi sohbetlerin dışına genişletiyoruz. Mesajlaşma deneyimimiz daha eğlenceli, ileri geri etkileşimler için tasarlanmış olsa da artık web üzerinde ücretsiz görseller de oluşturabilirsiniz.”

“Imagine with Meta” tarafından oluşturulan içeriklere önümüzdeki haftalarda filigran ekleyeceğini açıklayan Meta, görünmez olan filigranların bir yapay zekâ modeliyle oluşturulacağını ve buna uygun olarak tasarlanan bir modelle tespit edilebileceğini belirtti. Meta filigranların kırpma, yeniden boyutlandırma, renk değişimi (parlaklık, kontrast vb.), ekran görüntüleri gibi yaygın görüntü manipülasyonlarına karşı dirençli olduğunu söyledi.

Kaynak: Meta launches a standalone AI-powered image generator – TechCrunch