Skip to main content

29 Mart’a kadar Oculus hesabınızı bir Meta hesabına taşımazsanız, tüm oyunlarınızı, satın alımlarınızı ve mağaza kredilerinizi kaybedeceksiniz.

Oculus hesabınızı bir Meta hesabına taşımayanlardansanız, yakında bunu yakında yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü Meta, Oculus kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta’da; Oculus hesaplarını Meta’ya taşımayanların hesapların 29 Mart 2024’ten itibaren silineceğini ve uygulamalar, uygulama içi satın alımlar, mağaza kredileri ve daha fazlasının yeniden etkinleştirilemeyeceğini veya geri alınamayacağını ifade etti. Bu tarihten önce Meta hesabına geçmeyen kullanıcılar başarılarını, arkadaş listesini ve Oculus hesabıyla oluşturduğu tüm içerikleri kaybedecek.

Oculus, 2020’den beri yeni kullanıcıların Facebook hesaplarıyla kaydolmalarını zorunlu kılıyordu. Ancak Meta 2022’de, Facebook hesabını Quest’e bağlamak istemeyen kullanıcılara bir alternatif olarak Meta hesabı oluşturma seçeneğini ekledi. Ocak 2023’te ise Meta kullanıcıların Oculus hesaplarına giriş yapmasına izin vermeyi durdurdu.

Bu sayfa üzerinden Oculus için kullandığınız e-posta adresiyle bir Meta hesabına kaydolarak hesabınızı taşıyabilirsiniz. Burada, Oculus hesabınızdaki kayıtlı tüm oyunlara, verilere ve diğer satın alma işlemlerine ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Meta says it’s deleting all Oculus accounts at the end of the month – The Verge