Skip to main content

Facebook Messenger artık video görüşmeleri sırasında kullanıcıların birlikte oyunlar oynamasına izin veriyor.

Facebook, Messenger’daki görüntülü arama özelliğine çok oyunculu oyunlar eklediğini duyurdu. Messenger’daki bu yeni, paylaşılan deneyim, görüntülü arama sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle aynı anda sohbet edip oyun oynamayı kolaylaştırıyor.

Şimdilik sadece 14 farklı oyunda uyumlu hale getirilen bu yeni özellik iOS, Android ve web için Messenger’da özel kurulum gerektirmeden kullanılabiliyor.

Oyunlar arasında Bombay Play’den Card Wars ve Coatsink’ten Exploding Kittens gibi yepyeni oyunların yanı sıra FRVR’dan Mini Golf FRVR ve Zynga’dan Words With Friends gibi favori oyunlar da yer alıyor.

Facebook’un açıklamasına göre, her oyun farklı sayıda oyuncuyu destekliyor, ancak çoğu oyun yalnızca iki kişiyle oynanabiliyor.

Oyunlara erişmek için tek yapmanız gereken; Messenger’da bir görüntülü arama başlatmak, ortadaki “Grup Modu” düğmesine, ardından “Oynat” simgesine dokunmak ve oyunlar kitaplığına göz atmak.

Şirket, “Oyunların insanların değer verdikleri kişilerle bağlantı kurması ve yeni arkadaşlar edinmesi için önemli ve eğlenceli bir yol olduğunu biliyoruz, bu nedenle bu yıl platforma daha fazla ücretsiz oyun getirmek için çalışacağız” dedi.

Kaynak: Play Games During Messenger Video Calls – Facebook Gaming