Skip to main content

Kendini ‘dijital belleğiniz’ olarak tanımlayan Memolane, bugün kapanıyor. Dijital bellekte bir yolculuğa çıkaran Memolane, kullanıcıların hesap içeriğini silecek.  San Francisco merkezli 2,5 milyon dolar girişim sermayesine ulaşan şirket,  bugün resmi…


Kendini ‘dijital belleğiniz’ olarak tanımlayan Memolane, bugün kapanıyor. Dijital bellekte bir yolculuğa çıkaran Memolane, kullanıcıların hesap içeriğini silecek. 

San Francisco merkezli 2,5 milyon dolar girişim sermayesine ulaşan şirket,  bugün resmi bloğunda başka bir şirketle birleşebileceklerini açıkladı. Bu birleşimde Memolane’in özelliklerinin genişletilmiş bir versiyonunun yer alacağı belirtildi. 
Memolane’in bir başka şirket tarafından satın alınıp alınmayacağı belli değil. Ancak, Memolane şimdilik ‘birleşme’yi kullanıcıların hesapları ve içeriklerinin silinmesi olarak tanımlayıp, kullanıcıların kendi orijinal hesaplarındaki içeriğin bu durumdan etkilenmeyeceğini belirtti. 
Şirket ayrıca kullanıcılara alternatif olarak, kendilerine önceleri rakip olan Timehop ve Jolicloud gibi hizmetlerini deneyimlemelerini önerdi. 
Memolane hakkında

Dijital bir platform olan Memolane internet üzerindeki sosyal hayatı yeniden keşfetme aracı. 
Kullanıcı içeriklerini bir bakıma organize eden Memolane, sosyal medyada paylaşılan içerikleri zaman tüneline aktarıyor. 
Memolane, oluşturduğu dinamik bir zaman çizelgesiyle fotoğraf, video, müzik, tweet, check-in, durum güncellemelerine yer veriyor. 
2010 yılında kurulan web uygulaması; Facebook, Last.fm, Twitter, Foursquare gibi popüler sosyal ağ servisleri üzerindeki paylaşımları görsel bir zaman çizelgesi üzerine yerleştiriyor. Mesajlar, yorumlar, tweet’leri ve daha fazlasını paylaşıldığı tarihlerle düzenleniyor.